Очищення люцерни. Способи. Види. Різновид.

Очищення люцерни. Способи. Види. Різновид. Leave a comment

Очищення люцерни. Способи. Види. Різновид.

Очищення люцерни. Способи. Види. Різновид. – Серед численних сільськогосподарських культур люцерна відрізняється особливою цінністю. Пов’язано це з підвищеним вмістом кормового білка. Крім цього, в процесі вирощування, грунт поля збагачується легкодоступним азотом – не менше 250 кг/га. А ще люцерна визнана прекрасним медоносом і сидератом.

Головна задача – збір насіння

Щоб після збору урожаю люцерни відокремити цінні посадочні насіння, потрібна грамотна, правильна і своєчасна післязбиральна очищення. З поля на обробку доставляється оберемок, до складу якого входять:

посадочні насіння;
необмолочені боби;
легкоотделимые насіння бур’янистих рослин, наприклад, ромашки, горчака, суріпиці і т. д.;
трудоотделимые насіння бур’янистих рослин, наприклад, буркуну, щириці і т. д.
органічні домішки (солома, останки комах тощо);
неорганічні домішки.
Обов’язкова очищення і сортування купи може проводитися за допомогою одного з трьох типів машин – магнітної, повітряно-гратчасті-триерной або аеродинамічній.

Очищення люцерни. Способи. Види. Різновид. – Переваги аеродинамічного способу

Оптимальним рішенням для очищення вороху люцерни можна вважати аеродинамічний спосіб з використанням спеціалізованого сепаратора АСМ. Особливості такого виду обробки пов’язані з цілим рядом переваг:

На відміну від магнітної очистки, відсортованих насінні не залишається ніякого порошку, який здатний нанести шкоду посівної ґрунті.
При тому, що повітряно-гратчасті-триерные машини обробляють купу зі значними втратами посівного матеріалу, аэросепараторы зберігають велику кількість насіння.
У порівнянні з іншими методами, собівартість очищення центнера продукції не менш ніж в 1,5 рази нижче, що економічно доцільно та вигідно.
Не вимагається додаткова попередня сушіння вороху. Навіть при вологості вихідного матеріалу 22%-25% і засміченості різного роду домішок близько 12%, всього за 1 прохід можливо досягти оптимальної очищення з одночасним просушуванням.
Нюансом використання АСМ, як основного сепаруючого обладнання можна вважати умовність показників продуктивності. Заявлені 100 т/год машина здатна обробити при оптимальних показниках вологості вороху. Підвищена вологість і надмірну кількість домішок можуть знизити продуктивність до 80 т/год.

Рекомендації по аэросепарации люцерни

На відміну від більшості сільськогосподарських зернових культур, люцерна вимагає особливого ставлення до питань очищення. Пов’язано це, в першу чергу, з номінальними фізико-механічними властивостями – відносно низькою швидкістю витання, досить маленькими розмірами насіння, високу плинність і великим аеродинамічним опором.

Саме тому при аэросепарации варто дотримуватися таких рекомендацій:

Встановлювати і підтримувати середню швидкість повітряного потоку дорівнює 4,5 м/с. Це дозволить створити оптимальний повітряний потік для відділення більшої частини трудноотделимая домішок. Показники, отримані дослідним шляхом, говорять самі за себе: частка майже всієї бур’янів зменшується до 5% кожна, а повитиця видаляється повністю.
Перед стартом роботи сепаратора АМС необхідно ретельно перевірити його на предмет максимальної герметизації. Це пов’язано з великою плинністю і маленькими розмірами насіння. Відсутність щілин у робочій камері дозволить зберегти максим очищеного посівного матеріалу.
Для максимально якісної сепарації рекомендовано пропустити купу люцерни через АСМ кілька разів. Пов’язано це з тим, що при першому проході дрібні насіння можуть залишатися в отсеянном купі.
При дотриманні нескладних правил можна домогтися максимальних результатів – якісної сепарації і збереження великої частки хорошого посівного матеріалу.

Ще один плюс – довговічність!

Використання аеродинамічних сепараторів для отримання високоякісного очищеного зерна – це економічно вигідно і зручно. Не останнім аргументом на користь цього говорить той факт безперебійної роботи протягом не менше 7-8 років. Дослідним шляхом доведено, що протягом цього терміну АСМ працює без необхідності ремонту. А після може знадобитися планова заміна зношених вузлів або електронних блоків.

Каталог Сепараторів 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.